Haber

42. ve 53. Madde ne diyor? “Hükümet istifa” sloganlarına ceza

Fenerbahçe hafta sonu oynanan Süper Lig maçlarında ise Beşiktaş taraftarının “Hükümet istifa” sloganları gündem oldu. Kulüpler Birliği daha sonra “Spor kulüpleri siyasetin parçası değildi” açıklamasını yaptı. Ardından TFF’nin tezahüratlara yaptırım uygulayacağı iddia edildi.

TEMSİLCİ RAPORLARINA GİRİLDİ

Cumhuriyet’in haberine göre, Fenerbahçe-Konyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor maçlarının temsilci raporlarında “Hükümet istifa” sloganına yer verildi. Fenerbahçe ve Beşiktaş bu tezahüratlar nedeniyle TFF Disiplin Talimatı’nın 42. ve 53. maddeleri kapsamında PFDK’ya sevk edilebilir.

53. MADDEDEN ÇIKARILABİLİR

“Çirkin ve kötü tezahürat” başlıklı 53’üncü unsur kapsamında yönlendirme yapılabileceği, kamuoyunda olası tartışmaların önüne geçilmesi amacıyla 42’nci unsurdan yönlendirme yapılmayacağı belirtildi.

42 VE 53 NE DİYOR?

53. nokta; Stadyumlarda söz veya hareketlerle veya benzeri yollarla küçük düşürücü, tahrik edici, taciz edici tezahüratlar yapılmasını yasaklar. Bu ihlal durumunda temsilci raporuna göre; Tribünlerde tribünlerde tezahürat yaptığı tespit edilen taraftarların elektronik kartlarının bir sonraki maça girişi engelleniyor.

“Ayrımcılık ve ideolojik propaganda” başlıklı 42. sayı, taraftarların tezahüratları nedeniyle kulüplere 130 bin TL’den 400 bin TL’ye kadar para cezası veriyor. Ek yaptırımlar bile gelebilir. Ayrıca aynı unsurda “ihlalin ağırlığına göre veya tekerrürü halinde bir veya daha fazla maçı seyircisiz oynama, sahayı kapatma, hükmen hükmen hükmen, puan silme ve ihraç gibi ek cezalar da uygulanabilecektir. kulüp.” buna denir

haberbaglar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu