Haber

Sıcak hava ne zaman bitecek? Son Hava Durumu Nasıl? Eyyam-ı Bahur ne zaman bitecek?

Hava sıcaklıkları artık zirveyi yaşıyor. Eyyam-ı Bahur’un sıcağıyla yurdun dört bir yanında boğuşurken, özellikle nemli hava pek çok kişiyi yorgun düşürdü.

Sıkı tutun o zaman! Sıcak ve nemli havayı sevmeyenler için Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen’den müjdeli haber geldi.

Detaylar burada….

Ülkenin dört bir yanı ‘meşhur’ Eyyam-ı Batur sıcağıyla boğuşuyor. Özellikle havadaki nem, gündüz ve gece rahat nefes almayı zorlaştırır.

Hatta birçok şehrimizde asfaltta yumurta ve et pişiren vatandaşlar bile oldu.

Hatta Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, sıcak hava ve nem konusunda daha da kötü bir haber vererek, “En kötü 2 geceye hazır olun. Yarın (Cuma) gecesi ve Cumartesi gecesi yılın ve uzun yılların en nemli iki gecesini geçireceğiz. Nem” Seviye korkunç. Geceleri nem bulutları gökyüzünü kaplayacak. Ter içinde kalacağız…” dedi hatta.

Yurt genelinde etkili olan sıcak ve bunaltıcı havanın pazar gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

Şimdi sıcak havalardan bunalanlara bir de müjde, Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen’den geldi. Şen, “Salı günü yurdun dört bir yanında sıcaklıklar düşüyor. Özellikle kuzey ve kuzeybatı bölgelerde bugüne göre 8-9 derece azalacak” dedi.

İşte Orhan Şen’in açıklamaları:

‘Cuma günü yağmur yok. Sıcaklıklar ortalamanın üzerinde kalıyor. Sıcak hava dalgası batı ve iç kesimlerde 3 gün daha devam edecek. Salı günü ülke genelinde sıcaklıklar düştü. Özellikle kuzey ve kuzeybatı bölgelerde bugüne göre 8-9 derece azalacak.

İstanbul’da hava hala çok sıcak. Bugün 36°C, yarın 34°C, Pazar 34°C, Salı 28°C. İzmir 37° Antalya 32 C° Ankara 35 C° Nem oranı güneyde düşük Orman yangınlarına dikkat edin. Güneş ve sıcak çarpmasına dikkat edin. Kendini koru.’

aricakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu